Wszelkie prawa do publikowanych na tym blogu rysunków i treści są zastrzeżone. Wykorzystanie komercyjne jest możliwe tylko po uzgodnieniu z autorem.
© Copyright Jędrzej Łaniecki. All rights reserved.

poniedziałek, 11 lutego 2013

Przełomowa chwila w dziejach kolekcjonerstwa sztuki

Dziś rozpoczęła się nowa era w dziejach kolekcjonerstwa sztuki. Nowatorski tryptyk pt. "3000 pixeli" o wartości wykraczającej poza możliwości oszacowania, rozpoczął właśnie swoją podróż w Internecie. Nie wiadomo, jakie koleje losu przejdzie w swej drodze, czy i ile razy zostanie podrobiony, skradziony i odzyskany? Czy kiedyś wróci do twórcy? Jaką cenę osiągnie za 100 lat?

Oryginał obrazu (plik .psd) oraz jego postać wystawiennicza (jpg) zostają dziś wysłane mailem do Autorki zaprzyjaźnionego bloga "pod-lupa-estetki.blogspot.com". Jest to spontaniczne działanie z nikim wczesniej nie uzgadniane. Ma to być niespodzianka dla uczenia 15 000 wejść, które tamten blog osiagnął pod koniec 2012 roku. Być może tryptyk zostanie wystawiony w tym nowym miejscu w sieci, a sensacyjna informacja o przełomie w dziejach sztuki zostanie tam nawet opublikowana?

Poniżej przedstawiam puste miejsce po tryptyku. Jeżeli ktoś chce obejrzeć ten coraz bardziej słynny obraz, powinien cofnąć się w czasie do czwartku, 17. stycznia 2013 r., gdzie jeszcze można podziwiać ślad tego dzieła.

Puste miejsce po tryptyku "3000 pixeli"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za wizytę na moim blogu. Mam nadzieję, że rysunki rozbawiły i umiliły czas. W imieniu rysunków proszę o wyłącznie miłe komentarze:)